Emocionálne dedičstvo našich predkov

Emocionálne dedičstvo je rovnako rozhodujúce ako neústupné a impozantné. Niekedy si chybne myslíme, že náš príbeh sa začal, keď sme vypustili náš prvý výkrik. Myslieť si to je chyba, pretože, ako sme plodom spojenia vajíčka so spermiou, sme tiež produkt túžob, fantázií, strachov a celej konštelácie emócií a vnímaní, ktoré boli zmiešané a nám predané pre vznik nového života ,

V súčasnosti sa diskutuje o koncepte "rodinného románu". Od chvíle, kedy sa človek narodil, začal písať príbeh svojimi činmi. Ak sa pozriete na príbehy každého člena rodiny, nájdete podstatné náhody a spoločné osi. Zdá sa, že každý jednotlivec bol kapitolou širšieho príbehu, ktorý bol napísaný v rôznych generáciách.

Táto situácia bola krásne zobrazená v knihe "Sto rokov samoty" od Gabriela Garcíu Márqueza, ktorý ukazuje, ako cez rôzne generácie sa opakuje rovnaký strach, až kým sa nezmení na realitu a končí s celou líniou. Najmä to, čo sa zdedí z predchádzajúcich generácií, sú nočné mory, traumy, nespracované skúsenosti.

Dedičstvo, ktoré prechádza generáciami Proces transgeneračného prenosu je bezvedomé. Ide skôr o skryté alebo mätúce situácie, ktoré spôsobujú hanbu alebo strach. Potomkovia niekoho, kto trpel neliečenou traumou, nesú váhu tohto nedostatku riešenia. Títo ľudia môžu intuovať alebo cítia prítomnosť tej "zvláštnej veci", ktorá gravituje a ťaží, ale nedá sa definovať.

Napríklad sexuálne zneužítá prababička môže prenášať účinky jej traumy, ale nie jej obsah. Možno dokonca aj ich deti, vnúčatá a pra-vnuci nájdu ozvenu určitej neznášanlivosti voči sexualite alebo viscerálnej nedôvery k členom opačného pohlavia alebo pocit beznádeje, ktorý celkom ešte nenabral formu.

Takéto emocionálne dedičstvo sa môže prejaviť ako choroba.

Francúzska psychoanalytička Francoise Dolto povedala: "čo je umlčané v prvej generácii, druhá ju nesie v tele".

Tak ako je známe, že existuje "kolektívne nevedomie", je tiež jasné, že existuje "rodinné nevedomie". V tomto nevedomí sa nachádzajú všetky tie umlčané zážitky, ktoré sa nejako umlčali, pretože predstavujú tabu: samovraždy, potraty, duševné choroby, vraždy, zneužívanie atď. Trauma má tendenciu opakovať sa v budúcej generácii, až kým nenájde spôsob, ako sa stať vedomou a nevyrieši sa.

Fyzické alebo emocionálne ochorenia, ktoré sa zdajú, že nemajú žiadne vysvetlenie, môže byť "výzva" na zvýšenie povedomia o tomto tajomstve, alebo umlčanej pravde, ktoré možno nie sú v našom živote samotnom, ale v jednom z našich predkov.

Cesta k pochopeniu emocionálneho dedičstva Je prirodzené, že tvárou v tvár traumatickým zážitkom ľudia reagujú tým, že sa snažia na to zabudnúť. Možno je pamäť príliš bolestivá a myslí si, že ju nebudú môcť pretrpieť a prekonať. Alebo možno tá situácia narúša dôstojnosť, ako je tomu v prípade sexuálneho zneužívania a že napriek tomu, že sa stali obeťou, sa prejavuje ako hanba . Alebo jednoducho chcú vyhnúť sa úsudkom iných. Preto je fakt pochovaný a považuje sa za dobré nehovoriť o ňom znova.

Tento typ zabudnutia je umelý. V skutočnosti to nie je zabudnuté, ale pamäť je potlačená. Na druhej strane všetko potlačené sa vracia, tak či onak. Najbezpečnejšie je, že sa vracia opakovaním.

To znamená, že rodina, ktorá zažila samovraždu jedného z jej členov, to pravdepodobne zopakuje s ďalšou novou generáciou. Ak sa na začiatku situácia nezaoberala a nestrávila, zostáva vznášajúca sa ako duch, ktorý bude skôr alebo neskôr aktualizovaný. To isté platí pre všetky druhy traumy.

Každý z nás sa má od svojich predkov veľa čo učiť. Dedičstvo, ktoré nám zostalo, je oveľa širšie, ako predpokladáme. Niekedy nám naši predkovia ublížili a my nevieme prečo.

Možno je jasné, že pochádzame z rodiny, ktorá prešla mnohými prevratmi, ale snáď nevieme, akú úlohu hráme v tom príbehu, v ktorom sme kapitolou. Je pravdepodobné, že nám táto úloha bola pridelená bez toho, aby sme si to uvedomovali: musíme zachovať, opakovať, zachraňovať, popierať alebo skrývať stopy týchto skutočností, ktoré sa stali tajomstvami.

Všetky informácie, ktoré môžeme zhromaždiť o našich predkoch, sú najlepším dedičstvom, ktoré môžeme dostať. Vedieť, odkiaľ sme prišli, kto boli tí ľudia, ktorých sme nespoznali, ale kto je v genézii toho, kto sme. Je to fascinujúca cesta, na ktorej nemáme čo stratiť. Kedykoľvek sa tím budeme zaoberať, urobíme dôležitý krok k dosiahnutiu hlbokého pochopenia toho, aká je naša skutočná úloha vo svete.

#rodinnekonštelacie #kniha #dedičstvo #presvedčenia #nadiacisarova #zmenapresvedčení

Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
No hay tags aún.
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Black Instagram Icon
  • Google+ Social Icon

© 2016 by CISAROVNNA SK.