February 7, 2019

October 30, 2018

Please reload

Entradas recientes

Emocionálne dedičstvo našich predkov

October 30, 2018

1/10
Please reload

Entradas destacadas

STROM OBÁV

October 30, 2018

Bohatý obchodník najal tesára, aby obnovil starý koloniálny dom. Ako obchodník bol to jedným z tých ľudí, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou a bol znepokojený tým, že dielo sa nedokončí dobre, sa rozhodol stráviť deň doma, aby videl, ako funguje.

Na konci dňa si uvedomil, že tesár tvrdo pracoval, hoci utrpel niekoľko neúspechov. Na dovŕšenie dňa smoly, auto tiež odmietlo fungovať, takže podnikateľ sa ponúkol, že ho vezme domov.

Tesár nehovoril celú cestu, viditeľne nahnevaný a znepokojený všetkými prekážkami, ktoré mal počas celého dňa. Pri príchode však vyzval obchodníka, aby stretol svoju rodinu a večeral, ale predtým, ako otvoril dvere, zastavil sa pred malým stromom a niekoľko minút hladil jeho vetvy.

Keď otvoril dvere a vstúpil do domu, transformácia bola radikálna: zdal sa byť šťastným mužom. Večera prešla medzi smiechom a animovaným rozhovorom. Na konci večera tesár odprevadil obchodníka do auta. Keď prešli okolo stromu, spýtal sa:

- Prečo je pre teba tento strom tak zvláštny? Pred vstupom si bol nahnevaný a znepokojený a po jeho dotyku ste boli iný muž.

- To je strom problémov - odpovedal tesár. - Som si vedomý toho, že sa nemôžem vyhnúť prekážkam v práci, ale nemusím si nosiť svoje starosti domov. Keď sa dotýkam jeho vetiev, nechám tam svoje starosti a ráno si ich vyzdvihnem, keď sa vrátim do práce. Zaujímavé je, že každé ráno nájdem menej dôvodov na starosti než tie, ktoré som opustil predtým.

V ten večer sa bohatý obchodník naučil jednu z najcennejších ponaučení svojho života.

Vychutnajte si každú chvíľu.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Síguenos