February 7, 2019

October 30, 2018

Please reload

Entradas recientes

Emocionálne dedičstvo našich predkov

October 30, 2018

1/10
Please reload

Entradas destacadas

Munay - Ki "Babička, čo sa človek môže naučiť od hada?"

August 27, 2017

 

Toto zviera nas učí, že život je pohyb, obnova a schopnosť mladnuť. Každy rok, keď jeho koža zostarne, zvlečie ju a má novú a tak omladne.
Prečo sa hadi približujú viac k ženám než k mužom? opýtala sa znova Kantu v snahe ziskať si ženinu dôveru. Jej otázka smerovala k tomu, čo vždy hovorieval  Facundo: "had je so ženami v harmonickej súhre. Symbolizuje našu schopnosť stvorenia, obnovy a záchovy. Had vie, že každá žena má v sebe mocnú energiu, ktorá tvorí a neustále obnovuje život a ktorú môžu využiť k tomu, aby život darovala alebo spôsobila smrť. Had je zemské zviera, bruchom je v kontakte so zemou a chrbtom s nebom, a tak je schopný využivať jak zemskú tak vesmirnu energiu."

" Hovori sa, že had má v sebe dušu diabla" , namietala Kantu.
To tvrdia fanatickí šovinisti, pretože vedia, že pokiaľ budeme ako hadi, budeme mocnejší a obávanejší ako oni. Taktiež sú presvedčení , že akonáhle sa žena priblíži k hadovi premení sa v čarodejnicu. Ale aj keď sa žena k hadovi priblíži alebo nie, pokiaľ si je vedomá schopností, ktorími je obohatená, a dokáže ich projektovať zo svojho vnútra von, má velkú silu a moc.

Žena sa hadovi veľmi podobá, pretože keď chce, dokáže úplne všetko.

 

Úryvok z knihy: KURANDERA

Autor: Hernan Huarache Mamani

 

Had je jeden z symbolických zvierat a Archetypov metódy MUNAY - KI 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Síguenos