Liečivá sila fotografie

Terapeutická fotografia neznamená iba fotografovanie. Zahŕňa aj iné foto-interaktívne činnosti, ako je napríklad prezeranie fotografií, prezentácia, plánovanie, diskusia alebo dokonca len spomienka na fotografie alebo predstavovanie fotografií.

Každá snímka, ktorú človek berie alebo zachováva, je tiež druhom autoportrétu, ktorý je zrkadlovým spôsobom, ktorý odráža tie chvíle a ľudí, ktorí boli dostatočne špeciálni na to, aby boli zmrazení v čase navždy.
Cieľom je dosiahnuť pozitívnu zmenu u jednotlivcov, párov alebo rodín. Existuje mnoho spôsobov, ako " fotografie "sa" používajú "terapeuticky" a "desiatky" techník, v ktorých sa používajú v rámci terapie. Vytváranie, prezeranie alebo zdieľanie fotografií sú rôzne spôsoby, ktoré všetky tieto techniky pomáhajú pri liečbe

Prvým je použitie fotografií, ktoré boli vytvorené klientom. Tieto fotografie sa používajú preto, lebo osoba "vytvorila" túto "fotografiu" z "dôvodu" a "tento" dôvod obsahuje "dôležité" psychologické a emocionálne informácie súvisiace s osobou.
Fotografie klientov vytvorené inými ľuďmi umožňujú klientovi vidieť veľa spôsobov, ako ho ostatní ľudia vidia.
Vlastné portréty alebo fotografie vytvorené samotným klientom umožňujú klientovi preskúmať sami seba, ako aj pri rozhovore o spôsobe, akým sa klient pozerá sám.

Rodinné albumy  alebo akékoľvek fotografie, ktoré klient uložil, ukazujú, koho a čo je oceňované vo svete klienta a môže vytvoriť príbeh o klientovej minulosti aj životnom štýle.
Nakoniec existujú fotografické projekčné situácie, keď klient objavuje osobný významy a spomienky pri prezeraní akejkoľvek fotografie. Slávny výrok hovorí: "Obraz stojí za tisíc slov."
Prostredníctvom fotografií a reakcií, ktoré vyvolávajú u ľudí, terapeuti dokážu pristupovať k potrebám svojich klientov z úplne iného uhla, často objavujúc základné myšlienky a pocity.

Predstavte si, každá fotografia bola príležitosť začať hovoriť o svojom vlastnom pocitu, depresii, úzkosti alebo tichu.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môže byť fotografia terapeuticky prospešná:

Motivácia dostať sa von a spojiť sa s prírodou
Poskytuje posun v perspektíve (doslova hľadáte nový / iný objektív a uhol pohladu, ktorý často vidí svet inak)
Začínate hľadať  krásu vo svete
Fotografia pôsobí ako neverbálna komunikácia, ktorá môže byť obrovská pri riešení problémov, ako je depresia alebo úzkosť
Získate kontrolu nad tým, ako vytvoríte svet
Vaše fotografie môžu poskytnúť silné sebavyjadrenie a odraz
Fotografie často umožňujú pozitívnu spätnú väzbu od ostatných,
Taktiež berúc niekoho  fotku od vás môže byť terapeutická, aby ste si uvedomili, ako vás ľudia vidia, krásu, ktorú každý má, čo nevidíte, ale ostatní vidia
Úkon prijímania alebo úpravy fotiek je veľmi terapeutický a tiež s vašimi fotografiami môžete pracovať 
Vaše fotky z minulosti môžu tiež poskytnúť silné poznatky a pripomienky, ako budete pokračovať v priebehu života, ukáže vám, ako sa vaše pohľad na seba a svet sa zmenil v priebehu času a / alebo ako ste vyrastali ako osoba.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o terapeutickej fotografii a ako ju môžete použiť proti depresii a úzkosti a nízkej sebaúcty, môžete sa zaregistrovať do mojej ďalšom workshope alebo vyskúšať so mnpu Photoshoot

Môžete vidieť svoju prácu pravda môj blog The Butterfly Effect Photography

© 2016 by CISAROVNNA SK. 

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Black Instagram Icon
  • Google+ Social Icon